Posiadanie konta osobistego stało się już powszechną normą. Nikogo już nie dziwi również fakt, że klienci pragną mieć możliwość wyboru oraz korzystać z produktów dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb. Warto jednak pamiętać, że dokonując wyboru jednej oferty, należy jednocześnie zrezygnować z innej. Nieużywane konto może generować dodatkowe koszty. Przeanalizowaliśmy, jak przebiega proces zamknięcia konta w mBanku, kto ma możliwość dokonania tego kroku, oraz jak długi jest wymagany okres wypowiedzenia. Ponadto zbadaliśmy, czy istnieje opcja zamknięcia konta bankowego za pośrednictwem platformy internetowej mBanku.
Z tego artykułu dowiesz się:
1. Jak zamknąć konto w mBanku przez internet krok po kroku?
1.1. Jak zamknąć konto walutowe w mBank?
1.2. Jak zamknąć konto firmowe w mBank?
2. Jak zamknąć konto w mBank w oddziale krok po kroku?
3. Jak zamknąć konto w mBank korespondencyjnie krok po kroku?
4. Jak zamknąć konto w mBank poprzez infolinię krok po kroku?
5. Ile trwa zamknięcie konta w mBanku?
6. W jakich sytuacjach można zamknąć konto w mBanku w trybie natychmiastowym?
7. Co ze środkami pozostałymi na koncie przy zamknięciu?
8. Czy można zamknąć konto w mBanku przy zajęciu komorniczym?
9. O czym należy pamiętać podczas zamykania konta w mBanku?
Każdy klient posiadający konto w mBanku ma możliwość złożenia dyspozycji o zamknięciu rachunku. Co interesujące, taką decyzję można podjąć w dowolnym momencie, jednakże dopiero po uregulowaniu wszelkich zobowiązań wynikających z zawartej umowy z mBankiem. Jak zatem zamknąć konto sprawnie i bez zbędnych trudności? Bank oferuje klientom różne opcje, umożliwiające złożenie dyspozycji w placówce banku, za pośrednictwem internetu, w trakcie rozmowy telefonicznej, a także drogą korespondencyjną. Ważne jest, aby przed podjęciem tej decyzji uregulować wszelkie zaległości związane z umową zawartą z mBankiem, co pozwoli na bezproblemowe zamknięcie konta.
Jak zamknąć konto w mBanku przez internet krok po kroku?
Istnieje kilka metod zamknięcia konta w mBanku, z których niektóre wymagają osobistej wizyty w placówce bankowej lub na poczcie, podczas gdy inne są szybsze i mniej problematyczne, zwłaszcza przez internet. Możliwe jest zamknięcie konta mBank online poprzez złożenie dyspozycji likwidacji rachunku za pośrednictwem bankowości internetowej. Procedura ta jest dostępna dla każdego posiadacza konta, który korzysta z usług bankowości online. Sprawdź, jak przebiega ten proces krok po kroku:
- Zaloguj się do systemu transakcyjnego.
- Przejdź do zakładki: → Produkty, a następnie wybierz: → Usługi, → Nowa usługa i → Wypowiedzenie umowy.
- Wybierz rachunek, który chcesz zamknąć.
- Zaznacz okres wypowiedzenia (miesięczny, natychmiastowy lub skrócony).
- Potwierdź swoją decyzję.
W ten sam sposób można zlikwidować inne rodzaje rachunków. Na przykład, w przypadku zamknięcia konta oszczędnościowego w mBanku, wystarczy zaznaczyć ten konkretny rodzaj rachunku w trzecim kroku procesu. Warto zauważyć, że zamknięcie konta przez aplikację nie jest dostępne w przypadku mBanku.
Jak zamknąć konto walutowe w mBank?
Niektóre banki ograniczają opcje dostępne dla klientów, którzy chcą zamknąć rachunek walutowy. Zazwyczaj jedyną możliwością jest osobiste stawienie się w placówce banku lub skorzystanie z korespondencji. W przypadku mBanku zamknięcie konta walutowego jest jednak łatwe i wygodne, odbywa się dokładnie tak samo, jak w przypadku innych rodzajów rachunków w tej instytucji. Wystarczy złożyć dyspozycję przez internet, a następnie w trzecim kroku procesu wybrać rachunek, który ma zostać zamknięty.
Jak zamknąć konto firmowe w mBank?
Otwarcie rachunku firmowego w mBanku jest procesem prostym, jednak zamknięcie konta wymaga pewnych procedur. Aby zlecić zamknięcie konta firmowego w mBanku, jedno z posiadaczy rachunku wspólnego lub osoba upoważniona (reprezentująca) do działania w imieniu firmy zgodnie z dokumentami rejestrowymi, musi podjąć odpowiednie kroki.
Zamknięcie konta firmowego w mBanku można zlecić na kilka różnych sposobów, co sprawia, że proces jest dostosowany do potrzeb klienta. Można to zrobić poprzez:
- Serwis transakcyjny: Zamknięcie konta firmowego można zlecić za pośrednictwem serwisu transakcyjnego dostępnego online.
- mLinia: Możliwe jest także zlecenie zamknięcia konta poprzez konsultanta mLinii, czyli telefonicznego wsparcia klienta.
- Placówka banku: Klient może stawić się osobiście w placówce banku i zlecić zamknięcie konta.
- Pisemnie: Zamknięcie konta można również zlecić poprzez wysłanie pisemnego wniosku tradycyjną pocztą. Wniosek ten powinien zawierać istotne informacje, takie jak imię i nazwisko posiadacza, numer PESEL, numer konta do zamknięcia, oraz numer rachunku, na który mają zostać przesłane środki z nadwyżki.
Ważne jest, aby podpisanie dokumentu zlecającego zamknięcie konta było własnoręczne i zgodne z modelem podpisu posiadawanym przez bank. Ten proces zapewnia zgodność z wymogami bezpieczeństwa i prawidłowe zrealizowanie zamknięcia konta firmowego w mBanku.
Szukasz alternatywy? Poznaj naszą ofertę kredytów konsolidacyjnych
Jak zamknąć konto w mBank w oddziale krok po kroku?
Jeśli nie preferujesz załatwiania tego typu spraw przez internet, istnieje możliwość osobistego złożenia dyspozycji zamknięcia konta w najbliższej placówce mBanku. W tym przypadku, konieczne jest jedynie posiadanie dokumentu tożsamości. Dodatkowe dokumenty nie są wymagane, wystarczy, że ustnie zgłosisz swoją decyzję dotyczącą zamknięcia rachunku.
Pracownik mBanku wspólnie z Tobą wypełni formularz zamknięcia konta, a następnie potwierdzenie złożenia dyspozycji zostanie wysłane na Twój adres mailowy lub korespondencyjny.
Ciąg dalszy artykułu poniżej
Powiązane artykuły
Jak zamknąć konto w mBank korespondencyjnie krok po kroku?
Przesłanie wniosku o zamknięcie konta do mBanku za pomocą tradycyjnej poczty może wymagać dodatkowej uwagi. W takiej sytuacji zaleca się skorzystanie z listu poleconego z potwierdzeniem odbioru, aby upewnić się co do dostarczenia dokumentów.
Wniosek o zamknięcie konta można pobrać ze strony internetowej mBanku lub samodzielnie go przygotować.
wniosek o zamknięcie konta mbank.pdf
Warto włączyć do wniosku niezbędne informacje, takie jak imię i nazwisko, numer PESEL, numer rachunku, który ma zostać zamknięty, oraz numer konta, na które bank przekaże środki pozostające na rachunku. Ponadto, istotne jest określenie preferowanego trybu rozwiązania umowy.
Dokumenty powinny zostać wysłane na adres:
mBank S.A.,
Bankowość detaliczna,
Skrytka pocztowa 2108,
90-959 Łódź.
Zastosowanie takiego podejścia umożliwi sprawną obsługę procesu zamknięcia konta mBank przez tradycyjną korespondencję.
Jak zamknąć konto w mBank poprzez infolinię krok po kroku?
Relatywnie prostą opcją zamknięcia rachunku w mBanku jest skorzystanie z pomocy pracownika mLinii. Wystarczy, że zadzwonisz pod numer (+48) 42 6300 800 i przeprowadzisz proces identyfikacji tożsamości. Konsultant, z którym będziesz rozmawiał, przyjmie od Ciebie ustną dyspozycję zamknięcia rachunku.
Jak krok po kroku przenieść konto do innego banku?
Ile trwa zamknięcie konta w mBanku?
Standardowy okres wypowiedzenia w mBanku wynosi zazwyczaj jeden miesiąc. Jednak warto zaznaczyć, że umowa lub regulamin może zawierać odmienny okres, dlatego zaleca się przed złożeniem dyspozycji zamknięcia konta sprawdzenie konkretnych warunków.
W szczególnych sytuacjach istnieje możliwość skorzystania z:
- Wypowiedzenia umowy w trybie natychmiastowym: Na skutek zmian w regulaminie, tabeli prowizji i opłat lub tabeli stóp procentowych.
- Skrócenia okresu wypowiedzenia: Po spełnieniu warunków określonych w regulaminie.
Okres wypowiedzenia liczony jest od dnia otrzymania pisemnego wypowiedzenia (jeśli korzystasz z formy korespondencyjnej) lub od dnia, w którym złożysz dyspozycję w serwisie transakcyjnym, na mLinii czy w placówce.
Warto również podkreślić, że zamknięcie konta w mBanku przez osobę fizyczną jest całkowicie darmowe, niegenerujące dodatkowych kosztów.
W jakich sytuacjach można zamknąć konto w mBanku w trybie natychmiastowym?
Jak już wspomniałam, zamknięcie konta w trybie natychmiastowym możliwe jest tylko w sytuacji, gdy bank zdecyduje się wprowadzić zmiany w regulaminie lub w opłatach, na które Ty nie wyrażasz zgody.
Sprawdź aktualną ofertę darmowych pożyczek online
Co ze środkami pozostałymi na koncie przy zamknięciu?
Środki pozostające na Twoim koncie zostaną przelane na wskazany rachunek zgodnie z dokonaną dyspozycją. Jeżeli tego nie uczynisz, saldo Twojego rachunku od dnia zakończenia okresu wypowiedzenia stanie się nieoprocentowanym depozytem. W takim przypadku środki te zostaną przekazane do Ciebie dopiero po złożeniu dyspozycji wypłaty. Możesz to zrealizować poprzez skorzystanie z infolinii banku lub wysłanie pisemnego zgłoszenia na adres mBanku.
Ciąg dalszy artykułu poniżej
Powiązane artykuły
Czy można zamknąć konto w mBanku przy zajęciu komorniczym?
Osoby fizyczne mają możliwość założenia blokady egzekucyjnej na różnych rodzajach rachunków, takich jak osobiste, oszczędnościowe, wspólne czy nawet firmowe. Liczba rachunków objętych blokadą zależy od kwoty zobowiązania, które ma zostać zajęte. W sytuacji, gdy wystarczająca suma do pokrycia całego zobowiązania znajduje się na jednym z rachunków, to tylko ten konkretny rachunek zostanie zablokowany.
Czy jednak możliwe jest zamknięcie konta z zajęciem komorniczym? W przypadku mBanku, taka sytuacja nie przeszkadza w złożeniu wypowiedzenia umowy przez klienta. Zgodnie z artykułem 730 Kodeksu cywilnego, każda ze stron umowy rachunku bankowego zawartej na czas nieokreślony ma prawo wystąpić o rozwiązanie tej umowy. Zajęcie komornicze nie stanowi przeszkody w realizacji tego prawa.
Warto jednak pamiętać, że po zamknięciu rachunku komornik może ponownie skierować zapytanie przez system Ognivo w celu znalezienia nowego rachunku klienta. Oznacza to, że uniknięcie spłaty zobowiązania nie jest możliwe, nawet po zamknięciu rachunku.
O czym należy pamiętać podczas zamykania konta w mBanku?
Warto mieć świadomość, że na nieużywane konto w mBanku nie można przelać żadnych środków. Oznacza to, że w sytuacji, gdy ktoś zleci przelew na zamknięty rachunek, bank automatycznie zwróci te środki do nadawcy. Co więcej, mBank zastrzeże również Twoje karty debetowe związane z danym rachunkiem, jednak czynność ta nastąpi dopiero pod koniec okresu wypowiedzenia. To z kolei oznacza, że przez cały wcześniejszy okres nadal będziesz mógł z nich normalnie korzystać.