Zastanawiasz się, czy można cofnąć przelew? Pomyłkową płatność możesz anulować, ale tylko w niektórych bankach i jeśli zgłosisz problem w odpowiednim terminie. Musisz też mieć świadomość, że cofnąć możesz tylko wybrane rodzaje przelewów. Sprawdź zatem, kiedy skorzystasz z tej opcji oraz jak cofnąć przelew krok po kroku.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • W których bankach możliwe jest cofnięcie przelewu.
 • Jak cofnąć standardowy przelew bankowy i czy da się to zrobić w bankowości elektronicznej.
 • Jak w praktyce odbywa się cofnięcie polecenia przelewu i zwrot środków na konto.
 • Czy da się cofnąć przelew natychmiastowy, przelew BLIK, PayPal oraz Revolut.

Czy można cofnąć przelew?

Na pytanie, czy jest możliwe cofniecie przelewu bankowego, należy odpowiedzieć: to zależy głównie od rodzaju przelewu, a także od tego, kiedy zgłosi się problem do banku. W większości banków możliwe jest bowiem wycofanie przelewu, ale pod warunkiem, że:

 • był on zlecony w trybie standardowym, a więc za pośrednictwem międzybankowego systemu rozliczeniowego Elixir,
 • transakcję zdążysz wycofać przed sesją Elixir.

Innymi słowy, cofnąć można głównie zwykły przelew zewnętrzny w złotówkach, który zanim trafi do odbiorcy, najpierw przekazywany jest przez bank do systemu Elixir.

Nie jest natomiast możliwe anulowanie przelewów, które są przekazywane na konta bankowe odbiorców od razu po ich zleceniu, a więc z pominięciem systemu Elixir. Należą do nich przelewy natychmiastowe, a także przelewy wewnętrzne, czyli realizowane między rachunkami prowadzonymi w tym samym banku. Takich transakcji zatem nie cofniesz, a co najwyżej możesz próbować odzyskać pomyłkowo wysłane środki.

Po jakim czasie można cofnąć przelew?

Wiesz już, że możliwe jest wyłącznie cofniecie błędnego przelewu, zleconego w trybie zwykłym w systemie Elixir. Na jego anulowanie masz jednak niewiele czasu, bo musisz to zrobić, zanim Twój bank przekaże płatność do międzybankowego systemu Elixir. Zrobi to natomiast w najbliższej sesji wychodzącej Elixir.

Zatem jaki jest czas na cofnięcie przelewu? Największe szanse na jego anulowanie masz najpóźniej na około 15 minut przed sesją wychodzącą.

Musisz więc wiedzieć, że w ciągu dnia odbywają się 3 takie sesje, ale w każdym banku mają one nieco inne godziny. Przykładowo, godziny sesji wychodzących w PKO BP to 8:00, 11:45 i 14:30, a w mBanku 5:55, 9:55 i 13:25. Jeśli zatem zlecisz w banku PKO przelew o godzinie 11:00, to będziesz mógł go cofnąć najpóźniej do około 11:30.

To, ile jest czasu na cofnięcie przelewu, zależy też od danego banku. Nie zawsze bowiem wystarczy to zrobić na około 15 minut przed sesją wychodzącą. Ogólnie jest to możliwe, gdy przelew ma wciąż status „w realizacji” lub „oczekujący”, a taki status można zwykle sprawdzić w bankowości elektronicznej.

A co, jeśli przelew został już zrealizowany, czyli trafił do systemu Elixir i w konsekwencji także do odbiorcy? W takim przypadku możesz wyłącznie domagać się o zwrot środków od odbiorcy. Jeśli błędny przelew trafił do niewłaściwej osoby, zgodnie z przepisami w odzyskaniu pieniędzy musi pomóc Ci bank, który w ciągu 3 dni wyśle do niego wezwanie do zapłaty, wyznaczając termin 30 dni na zwrot środków.

W którym banku wycofasz przelew bankowy?

Czy można anulować przelew zlecony w banku, zależy też od polityki danej instytucji. Jak się bowiem okazuje, nie wszystkie banki zapewniają taką możliwość. Zanim więc przystąpisz do procedury anulowania przelewu, koniecznie sprawdź, czy da się cofnąć przelew w Twoim banku.

Aktualnie da się to zrobić głównie w następujących instytucjach:

W powyższych bankach masz szansę cofnąć przelew bieżący. A co z pozostałymi bankami? Przykładowo, w Banku Millennium możesz cofnąć przelew, ale tylko ten z datą przyszłą. Z kolei Alior Bank, czy też bank Pekao mogą Ci jedynie pomóc w odzyskaniu przelanych pomyłkowo pieniędzy w ramach reklamacji.

Skorzystaj z dodatkowych pieniędzy w ramach kredytu gotówkowego

Alior Bank logo

Koszt kredytu:

Rata:

Bank Pekao s.a. logo

Koszt kredytu:

Rata:

VeloBank logo

Koszt kredytu:

Rata:

Zobacz więcej ofert

Przykład reprezentantywny:
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla oferty kredytów gotówkowych wynosi 10,35%. Okres obowiązywania umowy: 48 mies., całkowita kwota pożyczki: 20 000 zł. Całkowity koszt zobowiązania spłacanego w ratach równych (annuitetowych): 4 298,97 zł, całkowita kwota do zapłaty: 24 298,97 zł. Spłata następuje w 48 ratach równych (annuitetowych). Kalkulacja została dokonana na dzień roku na reprezentatywnym przykładzie.

Minimalny i maksymalny okres spłaty: min. 3 mies., max. 10 lat
Maksymalne RRSO: 10,46%

Jak cofnąć przelew krok po kroku?

Jak cofnąć źle wykonany przelew? W zależności od banku przelew bankowy możesz anulować:

 • samodzielnie w bankowości elektronicznej;
 • poprzez infolinię;
 • osobiście w oddziale.

Poniżej wyjaśniamy, jak cofnąć przelew przez internet. Pamiętaj jednak, że ta opcja dostępna jest tylko dla przelewów zleconych online i tylko w niektórych bankach m.in. w PKO BP, BOŚ Banku, ING Banku Śląskim, czy Credit Agricole.

Jak cofnąć przelew standardowy bieżący w bankowości elektronicznej:

 • Sprawdź, czy można cofnąć przelew internetowy w Twoim banku,
 • Zaloguj się do bankowości elektronicznej.
 • W szczegółach przelewu sprawdź, czy ma on wciąż status oczekującego na realizację.
 • Wybierz opcję anulowania przelewu, klikając np. „Anuluj”, „Odwołaj przelew” lub inną komendę o podobnym znaczeniu.
 • Dokonaj autoryzacji dyspozycji cofnięcia przelewu np. kodem SMS.

A jak cofnąć przelew zaplanowany (z datą przyszłą)? Cofnięcie przelewu bankowego w tym przypadku możliwe jest na dwa sposoby:

 • poprzez jego anulowanie w bankowości elektronicznej w sposób opisany wyżej,
 • poprzez przelanie środków z konta bankowego na inny rachunek tak, aby w terminie realizacji przelewu bank nie miał z czego go zrealizować (przelew może być wykonany tylko wtedy, jeśli na rachunku jest wystarczająca suma pieniędzy).

Przypomnijmy, że powyższe sposoby anulowania płatności dotyczą wyłącznie standardowych przelewów Elixir. Banki oferują natomiast także przelewy natychmiastowe. Czy można cofnąć przelew natychmiastowy? Niestety nie i dotyczy to zarówno przelewów Express Elixir, jak i przelewów Blue Cash. A jak to wygląda w przypadku innego rodzaju przelewów np. PayPal lub przelewów na telefon BLIK?

Czy da się cofnąć przelew PayPal?

W PayPal cofnięcie przelewu nie jest możliwe, ponieważ system nie udostępnia takiej funkcji. Wszystko dlatego, że przelewy PayPal są realizowane natychmiast, a więc odbiorca płatności odnotowuje wpływ środków na swoim profilu w PayPal od razu po ich wysłaniu przez nadawcę.

Serwis PayPal podpowiada jednak, jak można odzyskać pieniądze wysłane np. omyłkowo. W tym celu należy skontaktować się z odbiorcą (jego dane kontaktowe znajdują się w sekcji Działania) i po prostu poprosić go o zwrot środków. A co jeśli to nie przyniesie efektu? Jak cofnąć przelew PayPal w takim przypadku? Można otworzyć Spór z odbiorcą, klikając w sekcji Centrum Rozstrzygania opcję Zgłoś problem. W przypadku nierozstrzygnięcia takiego sporu można go potem także przekształcić w roszczenie, którym zajmie się już bezpośrednio serwis PayPal.

Ciąg dalszy artykułu poniżej

Powiązane artykuły

BNP Paribas promocja 530 zł

Skorzystaj z darmowego bonusu od BNP Paribas. Dostaniesz aż 530 zł 

by | maj 28, 2024 | BNP Paribas Bank Polska,Konta bankowe,Promocje bankowe,Zarabiaj | 0 Comments

Oto najnowsze wiadomości ze świata promocji: BNP Paribas wprowadza nową promocję "Gorący bonus", w której oferuje aż 530 zł premii za spełnienie określonych warunków....

Santander Bank Polska promocja 600 zł

Chcesz 600 zł na dowolne zakupy? Oto jak to możliwe

by | maj 27, 2024 | Konta bankowe,Promocje bankowe,Santander Bank Polska,Zarabiaj | 0 Comments

Santander Bank Polska rozpoczyna wakacyjny okres z hukiem, oferując aż 600 zł za otwarcie konta osobistego i spełnienie kilku prostych warunków. Promocja ta jest...

VeloBank promocja 600 zł

Wysoki BONUS od VeloBank. Zapewnij sobie dodatkowy bonus pieniężny . Otrzymasz 600 zł w tym 60 zł po 2 dniach

by | maj 27, 2024 | Konta bankowe,Promocje bankowe,VeloBank,Zarabiaj | 0 Comments

I takie zmiany lubimy! W popularnej w ostatnich miesiącach promocji VeloBanku, nadal możesz zgarnąć aż 600 złotych, ale teraz pierwsze 60 zł otrzymasz od razu w ciągu 2...

PKO Bank Polski promocja 300 zł

Dostaniesz nawet 300zł od PKO BP za założenie darmowego konta i robienie zakupów kartą Visa

by | maj 27, 2024 | Konta bankowe,PKO Bank Polski,Promocje bankowe,Zarabiaj | 0 Comments

To już druga edycja promocji od PKO BP, w której możesz zyskać nawet 300 zł w formie 5% zwrotu za płatności kartą. Premia podzielona jest na 6 miesięcy (maksymalnie 50...

ING Bank Śląski promocja 500 zł

Odbierz 500zł od ING za założenie konta i 2 proste aktywności

by | maj 26, 2024 | Konta bankowe,mBank,Promocje bankowe,Zarabiaj | 0 Comments

Bank ING przedłuża promocję, w której utrzymuje rekordową stawkę (jak na nich), czyli kwotę 500 zł dla nowych i powracających klientów, którzy teraz otworzą konto....

mBank promocja 720 zł

Super oferta dla nowych klientów banku aż 720zł od mBanku za testowanie ich eKonta do usług

by | maj 26, 2024 | Konta bankowe,mBank,Promocje bankowe,Zarabiaj | 0 Comments

Ale to dopiero niespodzianka! mBank pozytywnie nas zaskoczył, dorzucając do podstawowej promocji, gdzie można zgarnąć 520 złotych, niezły bonus: 200 złotych w e-kodach...

mBank promocja 530 zł

Wypróbuj eKonto do usług i zgarnij 530zł od mBanku

by | maj 26, 2024 | Konta bankowe,mBank,Promocje bankowe,Zarabiaj | 0 Comments

eKonto do usług to nowe konto w mBanku, które pojawiło się w ofercie od 3 kwietnia 2024 roku. Jeśli się na nie zdecydujesz, będziesz mógł nadal korzystać z darmowych...

Millennium Bank promocja 600 zł

Możesz dostać nawet 600zł od banku Millennium za aktywne korzystanie z ich konta osobistego

by | maj 25, 2024 | Bank Millennium,Konta bankowe,Promocje bankowe,Zarabiaj | 0 Comments

Oto największa premia od banku Millennium! Do tej pory można było zdobyć maksymalnie 500 zł, ale w tej promocji bank oferuje aż 600 zł. Pierwsze 300 zł można zdobyć w...

Bank Pekao SA promocja 200 zł

Dostaniesz 200 zł od Pekao tylko za to, że pójdziesz do sklepu.

by | maj 25, 2024 | Bank Pekao S.A.,Konta bankowe,Promocje bankowe,Zarabiaj | 0 Comments

To kolejna edycja popularnej promocji Banku Pekao S.A. Jej największą zaletą nie jest wysokość bonusu, lecz wyjątkowo proste warunki. Wystarczy dokonać 5 płatności...

BNP Paribas konto osobiste promocja 490 zł

Załóż konto, wymieniaj waluty i weź 490zł od BNP Paribas

by | maj 22, 2024 | BNP Paribas Bank Polska,Konta bankowe,Promocje bankowe,Zarabiaj | 0 Comments

W obecnej promocji możesz zgarnąć bonus o wartości 490 zł – i wszystko to otrzymasz przelewem na swoje nowe konto. Żadnych voucherów, bonów ani kodów – wyłącznie...

Alior Bank promocja

Odbierz nawet 500 złotych za założenie konta w Alior Banku

by | maj 22, 2024 | Alior Bank,Konta bankowe,Promocje bankowe,Zarabiaj | 0 Comments

Kto ma ochotę na atrakcyjny bonus od Alior Banku? Teraz każdy nowy i powracający klient może zgarnąć nawet 500 zł. Wszystko na jasnych i przejrzystych zasadach.Nie...

Ile cyfr ma numer konta jak to sprawdzić

Ile cyfr ma numer konta – jak to sprawdzić?

by | maj 13, 2024 | Konta bankowe | 0 Comments

Ile cyfr ma numer konta bankowego? Zasadniczo 26, a poszczególne sekwencje następujących po sobie liczb niekoniecznie są przypadkowe. Dodając do numeru rachunku kod PL,...

Sprawdź aktualną ofertę kart kredytowych

Czy da się cofnąć przelew BLIK?

Przelew BLIK to inaczej przelew na telefon, który można realizować bezpośrednio na numer telefonu odbiorcy. Jest on dzisiaj bardzo popularny, dlatego warto wiedzieć, jak cofnąć przelew BLIK na telefon.

Zacznijmy od tego, czy da się cofnąć przelew BLIK na telefon? Niestety zwykle nie da się go anulować, ponieważ jest to przelew natychmiastowy, który dociera do odbiorcy od razu. Cofnięcie przelewu BLIK możliwe jest więc wyłącznie przed jego autoryzacją. Po realizacji takiej płatności można też wnioskować do jej operatora, by pomógł w odzyskaniu pieniędzy. Oczywiście wcześniej można samemu skontaktować się z odbiorcą i poprosić go o zwrot środków.

Jak cofnąć przelew z Revolut?

Jeśli wysłałeś pieniądze za pośrednictwem aplikacji Revolut, cofnięcie przelewu będzie możliwe, ale głównie wtedy, gdy:

 • płatność przekracza równowartość 25 GBP;
 • partner płatniczy Revolut nie otrzymał jeszcze dyspozycji realizacji przelewu.

Jak cofnąć przelew Revolut? W tym celu musisz się jak najszybciej skontaktować z Zespołem Pomocy Technicznej w aplikacji i zgłosić mu problem.

Szukasz alternatywy? Poznaj naszą ofertę kredytów konsolidacyjnychW jakim czasie można cofnąć przelew zagraniczny?

Cofnięcie przelewu zagranicznego jest możliwe tylko w niektórych bankach. Można go też anulować wyłącznie do momentu jego realizacji przez bank, a więc gdy widnieje on jeszcze w historii rachunku jako oczekujący.

Niektóre banki określają bardziej precyzyjnie, w jakim czasie można cofnąć przelew zagraniczny. Przykładowo w ING przelew europejski SEPA odwołać możesz w danym dniu roboczym po godzinie 17:00, a w weekend przez cały dzień.

Ile kosztuje cofnięcie przelewu bankowego?

Zastanawiasz się, czy cofnięcie przelewu bankowego jest płatne? W większości banków jest to darmowa opcja. Z reguły więc nie zapłacisz nic za taką usługę, zwłaszcza jeśli chcesz cofnąć jeszcze niezrealizowany przelew w bankowości elektronicznej. Jednym z nielicznych wyjątków jest bank BNP Paribas, w którym za cofnięcie przelewu trzeba zapłacić prowizję 25 zł.

Zwrot środków z błędnego przelewu – jak przebiega?

Gdy tylko zauważysz błąd w wysłanym przelewie, niezwłocznie skontaktuj się z bankiem i poproś o jego wstrzymanie. Czas odgrywa tutaj kluczową rolę, ponieważ jeśli transakcja nie została jeszcze zaksięgowana (czyli przelew miał miejsce na długo przed wychodzącą sesją Elixir), to najczęściej bez problemu będzie można go anulować. W takim przypadku zwrot środków nastąpi automatycznie po anulowaniu płatności. Po prostu wrócą one na Twoje konto, najpóźniej w kolejnym dniu roboczym.

Jeśli natomiast domagasz się zwrotu środków z tytułu błędnie wykonanego przelewu, który został już zrealizowany, procedura ich zwrotu będzie wyglądała nieco inaczej:

 • najpierw bank zwróci się do odbiorcy przelewu o zwrot środków i da mu na to 30 dni,
 • jeśli odbiorca odda pieniądze, trafią one na rachunek techniczny banku, a dopiero potem zostaną przekazane na Twoje konto bankowe.

Błędny przelew – jak uniknąć takich sytuacji w przyszłości?

Błędnego przelewu nie zawsze uda Ci się cofnąć, dlatego postaraj się unikać popełniania pomyłek przy zlecaniu takich płatności. Pomoże Ci w tym przestrzeganie kilku prostych zasad:

 • przed wysłaniem przelewu dokładnie sprawdź jego kluczowe elementy: numer konta i dane odbiorcy oraz kwotę i tytuł transferu;
 • zawsze sprawdzaj też podstawowe dane przelewu w SMS-ie autoryzacyjnym;
 • stwórz listę zaufanych odbiorców przelewów w bankowości elektronicznej, dzięki czemu ograniczysz ryzyko pomyłki w ich numerze konta;
 • korzystaj ze zleceń stałych, jeśli wykonujesz regularnie przelewy do tych samych odbiorców – np. jeśli co miesiąc regulujesz w tej samej wysokości czynsz do spółdzielni lub spłacasz w ratach kredyt na 20 tys. zł;
 • określ limity transakcji w bankowości elektronicznej – aby uniknąć przelania pomyłkowo zbyt wysokiej kwoty;
 • wysyłaj przelewy tylko z własnych urządzeń, zabezpieczonych oprogramowaniem antyspyware – przez to ograniczysz ryzyko przechwycenia danych do konta przez cyberprzestępców, którzy mogą je wykorzystać do wykonania różnych nieautoryzowanych płatności z Twojego rachunku.

Zobacz ranking najlepszych kont osobistych!

Najczęściej zadawane pytania:

Jak cofnąć przelew z karty kredytowej?

Chcąc cofnąć przelew z karty kredytowej, musisz jak najszybciej skontaktować się z bankiem np. za pośrednictwem infolinii i poprosić o cofnięcie płatności. Możesz też sprawdzić, czy opcja cofnięcia przelewu z karty jest dostępna w bankowości elektronicznej służącej do jej obsługi.

Czy można cofnąć przelew internetowy?

Tak, przelew internetowy zwykle można cofnąć, o ile jest to standardowy przelew Elixir. Jest to jednak możliwe tylko do momentu jego realizacji przez bank w najbliższej sesji wychodzącej Elixir.

Czy można anulować przelew oczekujący?

Tak, przelew oczekujący można anulować. Jest to bowiem przelew, który został już zlecony przez nadawcę, jednak jeszcze bank nie wysłał go do rozliczenia w międzybankowym systemie Elixir.

Czy przelew można cofnąć w przypadku oszustwa?

Przelew zrealizowany w wyniku oszustwa najlepiej jak najszybciej zgłosić do banku, a także do organów ścigania. Należy jednak mieć świadomość, że odzyskanie środków nie będzie tutaj łatwe i może zająć sporo czasu.

Co zrobić, jeśli bank odmówi cofnięcia przelewu?

Jeśli bank odmówi cofniecia przelewu, należy ubiegać się o zwrot środków bezpośrednio od odbiorcy płatności, albo za pośrednictwem banku w trybie reklamacyjnym. W tym drugim przypadku bank wezwie odbiorcę do zwrotu pieniędzy w ciągu 30 dni, a następnie przekaże je nadawcy przelewu.

Sprawdź aktualną ofertę darmowych pożyczek online

Sprawdź podobne artykuły

BNP Paribas promocja 530 zł

Skorzystaj z darmowego bonusu od BNP Paribas. Dostaniesz aż 530 zł 

by | maj 28, 2024 | BNP Paribas Bank Polska,Konta bankowe,Promocje bankowe,Zarabiaj | 0 Comments

Oto najnowsze wiadomości ze świata promocji: BNP Paribas wprowadza nową promocję "Gorący bonus", w której oferuje aż 530 zł premii za spełnienie określonych warunków....

Santander Bank Polska promocja 600 zł

Chcesz 600 zł na dowolne zakupy? Oto jak to możliwe

by | maj 27, 2024 | Konta bankowe,Promocje bankowe,Santander Bank Polska,Zarabiaj | 0 Comments

Santander Bank Polska rozpoczyna wakacyjny okres z hukiem, oferując aż 600 zł za otwarcie konta osobistego i spełnienie kilku prostych warunków. Promocja ta jest...

VeloBank promocja 600 zł

Wysoki BONUS od VeloBank. Zapewnij sobie dodatkowy bonus pieniężny . Otrzymasz 600 zł w tym 60 zł po 2 dniach

by | maj 27, 2024 | Konta bankowe,Promocje bankowe,VeloBank,Zarabiaj | 0 Comments

I takie zmiany lubimy! W popularnej w ostatnich miesiącach promocji VeloBanku, nadal możesz zgarnąć aż 600 złotych, ale teraz pierwsze 60 zł otrzymasz od razu w ciągu 2...

PKO Bank Polski promocja 300 zł

Dostaniesz nawet 300zł od PKO BP za założenie darmowego konta i robienie zakupów kartą Visa

by | maj 27, 2024 | Konta bankowe,PKO Bank Polski,Promocje bankowe,Zarabiaj | 0 Comments

To już druga edycja promocji od PKO BP, w której możesz zyskać nawet 300 zł w formie 5% zwrotu za płatności kartą. Premia podzielona jest na 6 miesięcy (maksymalnie 50...

ING Bank Śląski promocja 500 zł

Odbierz 500zł od ING za założenie konta i 2 proste aktywności

by | maj 26, 2024 | Konta bankowe,mBank,Promocje bankowe,Zarabiaj | 0 Comments

Bank ING przedłuża promocję, w której utrzymuje rekordową stawkę (jak na nich), czyli kwotę 500 zł dla nowych i powracających klientów, którzy teraz otworzą konto....

mBank promocja 720 zł

Super oferta dla nowych klientów banku aż 720zł od mBanku za testowanie ich eKonta do usług

by | maj 26, 2024 | Konta bankowe,mBank,Promocje bankowe,Zarabiaj | 0 Comments

Ale to dopiero niespodzianka! mBank pozytywnie nas zaskoczył, dorzucając do podstawowej promocji, gdzie można zgarnąć 520 złotych, niezły bonus: 200 złotych w e-kodach...

mBank promocja 530 zł

Wypróbuj eKonto do usług i zgarnij 530zł od mBanku

by | maj 26, 2024 | Konta bankowe,mBank,Promocje bankowe,Zarabiaj | 0 Comments

eKonto do usług to nowe konto w mBanku, które pojawiło się w ofercie od 3 kwietnia 2024 roku. Jeśli się na nie zdecydujesz, będziesz mógł nadal korzystać z darmowych...

Santander Consumer Bank promocja 400 zł

Santander Consumer Bank da Ci 400zł do Biedronki za aktywności na karcie kredytowej (plus 360zł cashbacku)

by | maj 26, 2024 | Karty bankowe,Promocje bankowe,Santander Consumer Bank,Zarabiaj | 0 Comments

Przed nami nowa promocja organizowana przez Santander Consumer Bank, specjalizujący się w kredytach. W ramach promocji, za założenie karty kredytowej i płacenie nią za...

Millennium Bank promocja 600 zł

Możesz dostać nawet 600zł od banku Millennium za aktywne korzystanie z ich konta osobistego

by | maj 25, 2024 | Bank Millennium,Konta bankowe,Promocje bankowe,Zarabiaj | 0 Comments

Oto największa premia od banku Millennium! Do tej pory można było zdobyć maksymalnie 500 zł, ale w tej promocji bank oferuje aż 600 zł. Pierwsze 300 zł można zdobyć w...

Bank Pekao SA promocja 200 zł

Dostaniesz 200 zł od Pekao tylko za to, że pójdziesz do sklepu.

by | maj 25, 2024 | Bank Pekao S.A.,Konta bankowe,Promocje bankowe,Zarabiaj | 0 Comments

To kolejna edycja popularnej promocji Banku Pekao S.A. Jej największą zaletą nie jest wysokość bonusu, lecz wyjątkowo proste warunki. Wystarczy dokonać 5 płatności...

BNP Paribas konto osobiste promocja 490 zł

Załóż konto, wymieniaj waluty i weź 490zł od BNP Paribas

by | maj 22, 2024 | BNP Paribas Bank Polska,Konta bankowe,Promocje bankowe,Zarabiaj | 0 Comments

W obecnej promocji możesz zgarnąć bonus o wartości 490 zł – i wszystko to otrzymasz przelewem na swoje nowe konto. Żadnych voucherów, bonów ani kodów – wyłącznie...

Alior Bank promocja

Odbierz nawet 500 złotych za założenie konta w Alior Banku

by | maj 22, 2024 | Alior Bank,Konta bankowe,Promocje bankowe,Zarabiaj | 0 Comments

Kto ma ochotę na atrakcyjny bonus od Alior Banku? Teraz każdy nowy i powracający klient może zgarnąć nawet 500 zł. Wszystko na jasnych i przejrzystych zasadach.Nie...

Ile cyfr ma numer konta jak to sprawdzić

Ile cyfr ma numer konta – jak to sprawdzić?

by | maj 13, 2024 | Konta bankowe | 0 Comments

Ile cyfr ma numer konta bankowego? Zasadniczo 26, a poszczególne sekwencje następujących po sobie liczb niekoniecznie są przypadkowe. Dodając do numeru rachunku kod PL,...

Konto oszczędnościowe w PKO BP jak założyć

Konto oszczędnościowe w PKO BP – jak założyć?

by | maj 12, 2024 | Inwestuj,Konta bankowe,Oszczędzaj | 0 Comments

W ofercie kont oszczędnościowych PKO Banku Polskiego dostępne są dwie propozycje rachunków. Zapoznaj się z ich warunkami, poziomem oprocentowania oraz kosztami...

Przelew SEPA co to jest przelew europejski SEPA jak działa i kiedy warto z niego korzystać

Przelew SEPA – co to jest przelew europejski SEPA, jak działa i kiedy warto z niego korzystać?

by | maj 11, 2024 | Konta bankowe | 0 Comments

Przelew SEPA to rodzaj przelewu zagranicznego, którego możesz użyć do przekazania środków w euro na konto za granicą. W Polsce oferuje go większość banków. Sprawdź, co...

Jak zamknąć konto w BNP Paribas

Jak zamknąć konto w BNP Paribas?

by | maj 10, 2024 | BNP Paribas Bank Polska,Konta bankowe | 0 Comments

Jak zamknąć konto BNP Paribas? O dziwo, nie możesz tego zrobić poprzez system transakcyjny. Na szczęście istnieją inne sposoby na to, aby zlikwidować rachunek bez...

Czy można zrezygnować z wakacji kredytowych

Czy można zrezygnować z wakacji kredytowych?

by | maj 10, 2024 | Dofinansowania,Inwestuj,Oszczędzaj | 0 Comments

Czy można zrezygnować z wakacji kredytowych? Wbrew pozorom, to co miało oznaczać finansową ulgę, dla niektórych kredytodawców okazało się prawdziwą pułapką....

Wakacje kredytowe 2024 Kiedy i dla kogo

Wakacje kredytowe 2024. Kiedy i dla kogo?

by | maj 8, 2024 | Dofinansowania,Inwestuj,Oszczędzaj | 0 Comments

Wakacje kredytowe zostaną przedłużone na 2024 rok. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o wsparciu kredytobiorców. Kredytobiorcy będą mogli zawiesić raty...