Opcja zawieszenia spłaty, czyli wakacje kredytowe w Pekao SA, stanowi rozwiązanie dla tych, którzy borykają się z trudnościami w utrzymaniu równowagi w domowym budżecie i regularnej spłacie zobowiązań. Bank oferuje dwie główne możliwości: indywidualną opcję odroczenia rat oraz ustawowe wakacje kredytowe. Jak skorzystać z tej usługi w Pekao i jakie warunki są przewidziane?

W związku z rosnącą inflacją, Rada Polityki Pieniężnej postanowiła od 6 października 2021 roku regularnie podnosić stopy procentowe NBP. Skutkuje to wzrostem oprocentowania kredytów, co sprawia, że wielu kredytobiorców napotyka trudności w ich spłacie. Bank Pekao, z myślą o takich osobach, umożliwia skorzystanie z rządowych wakacji kredytowych, mających na celu złagodzenie ewentualnych problemów finansowych.

Ustawowe wakacje kredytowe przygotowane przez rząd na lata 2022 i 2023 stanowią formę wsparcia dla tych, którzy napotkali trudności w terminowej spłacie rat. Od 14 lipca, kiedy to prezydent podpisał ustawę, można składać wnioski o skorzystanie z rządowej pomocy, również w Banku Pekao, począwszy od 29 lipca 2022 roku.

Ustawowe wakacje kredytowe w banku Pekao SA 2023

Z uwagi na wzrost stóp procentowych NBP oraz zauważalną inflację, rząd podjął decyzję o wsparciu kredytobiorców w spłacie zaciągniętych kredytów. W ramach nowej tarczy dla kredytobiorców wprowadzono ustawowe wakacje kredytowe.

Rządowe wakacje kredytowe umożliwiają odroczenie łącznie ośmiu rat zobowiązania. Spłata może zostać zawieszona na cztery miesiące w 2022 roku, a kredytobiorcy w 2023 roku mają możliwość skorzystania z wakacji, zawieszając jedną ratę w każdym kwartale.

Warto zaznaczyć,

że odroczenie spłaty raty kredytowej nie generuje dodatkowych odsetek. Niemniej jednak, należy pamiętać, że składkę za ubezpieczenie kredytu trzeba nadal opłacać, nawet w przypadku przerwy w spłacie raty kredytu.

Rządowe wakacje kredytowe w Pekao SA obowiązują od 29 lipca 2022 roku. Mogą z nich skorzystać wszyscy ci, którzy zaciągnęli kredyt w polskich złotych na cele mieszkaniowe. W przypadku posiadania kilku zobowiązań, wakacje kredytowe mogą dotyczyć tylko jednego kredytu mieszkaniowego.

Jak złożyć wniosek o rządowe wakacje kredytowe w Pekao SA krok po kroku?

Klienci Pekao S.A. mają możliwość złożenia wniosku o wakacje kredytowe w prosty sposób:

 • Online – Na stronie peako24.pl lub przez aplikację mobilną PeoPay.
 • Stacjonarnie: – W oddziale banku.

Wnioski można składać od 29 lipca, czyli od dnia wprowadzenia w życie ustawy o pomocy kredytobiorcom. Ważne jest, aby dostarczyć wniosek do banku najpóźniej w dniu płatności raty, w przeciwnym razie wakacje za dany okres przepadną. Rządowe wakacje kredytowe obejmują zawieszenie:

 • W okresie od 1 sierpnia do 30 września 2022 r. – maksymalnie na 2 miesiące.
 • W czwartym kwartale kalendarzowym 2022 r. – maksymalnie na 2 miesiące.
 • W 2023 r. – maksymalnie na jeden miesiąc w każdym kwartale kalendarzowym.

Bank ma 21 dni na dostarczenie decyzji o przyznaniu wakacji, jednak brak decyzji nie uniemożliwia rozpoczęcia zawieszenia spłaty. W banku Pekao, co miesiąc, należy składać odrębny wniosek o zawieszenie spłaty. Poniżej przedstawiona jest instrukcja krok po kroku:

 • Zaloguj się na stronę www.pekao24.pl/
 • Wybierz zakładkę „Produkty„, a następnie „Szczegóły„.
 • Na nowo otwartej stronie wybierz opcję „Złóż dyspozycję” ➔ „Zawieszenie spłaty kredytu. Rozwiązanie ustawowe dla klientów posiadających Kredyt Hipoteczny w PLN zaciągnięty przed 1 lipca 2022 r.” ➔ „Złóż dyspozycję„.
 • Jeżeli nie korzystałeś do tej pory z elektronicznego składania wniosków, zapoznaj się i zatwierdź regulamin.
 • Po przejściu do nowej karty „Zawieszenie spłaty kredytu” w dolnej części wybierz okres, na jaki zawieszona będzie rata (1 lub 2 miesiące) i potwierdź oświadczenie o spełnieniu potrzeby mieszkaniowej lokalu, którego dotyczy dyspozycja.
 • Gotowe!

Wakacje kredytowe dla klientów banku Pekao SA

W standardowej ofercie banku Pekao SA znajduje się także opcja odroczenia spłaty rat kredytów. Zawieszenie zobowiązania polega na całkowitym zawieszeniu płatności rat, co oznacza zamrożenie całej raty kapitałowo-odsetkowej. W trakcie wakacji kredytowych kredytobiorca nie jest zobowiązany do dokonywania żadnych płatności.

W Banku Pekao SA wakacje kredytowe na rok 2023 mogą obejmować okres 6 miesięcy. W czasie zawieszenia nie są naliczane ani pobierane raty czy odsetki. W związku ze skorzystaniem z wakacji kredytowych, okres spłaty zostaje wydłużony.

Z tej możliwości odroczenia spłaty kredytu w Banku Pekao SA mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy, posiadający w tym banku różnego rodzaju pożyczki i kredyty. Ponadto, osoby wybierające faktoring w Pekao SA mogą zawiesić spłatę rat leasingowych na podobnych zasadach. W przypadku linii kredytowych kredytobiorcy mogą liczyć na ich odnowienie na uproszczonych warunkach.

Sprawdź aktualną ofertę kart kredytowych

Dla jakich produktów kredytowych można zawiesić spłatę raty?

Zawieszenie spłaty zobowiązań finansowych w Pekao SA obejmuje różne produkty kredytowe, w tym także kredyt hipoteczny. Klienci korzystający z pożyczek również mają możliwość zawieszenia spłaty rat pożyczkowych, a dostępne jest także zawieszenie pożyczki ekspresowej.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Pekao SA umożliwia również zawieszenie spłaty zobowiązań leasingowych oraz faktoringowych. Ta opcja przysługuje także osobom spłacającym kredyty studenckie. Bank Pekao SA dostosowuje swoją ofertę, umożliwiając klientom korzystanie z różnych form wsparcia w trudnych sytuacjach finansowych.

Czy bank może odmówić wakacji kredytowych?

Jak krok po kroku zawiesić spłatę kredytu gotówkowego lub hipotecznego w Pekao SA?

Dzięki bankowości elektronicznej Pekao24, klient może w kilku prostych krokach zawiesić kredyt, nie wychodząc z domu. Oto przedstawienie tego procesu w kilku etapach:

 • Krok 1 – Zalogowanie do serwisu bankowości elektronicznej Pekao24.
 • Krok 2 – Postępowanie zgodnie z instrukcją przesłaną klientowi na skrzynkę pocztową na jego indywidualne konto w bankowości elektronicznej.
 • Krok 3 – Wypełnienie wniosku o odroczenie spłaty rat kredytów lub pożyczek w Pekao SA – należy wpisać długość okresu zawieszenia, a wniosek złożyć najpóźniej na 14 dni przed terminem płatności raty kredytu.
 • Krok 4 – Oczekiwanie na podjęcie decyzji o odroczeniu spłaty kredytu – weryfikacja wniosku przez Pekao SA.

W przypadku składania wniosku o wakacje kredytowe w Pekao SA przez serwis Pekao24, klient otrzyma decyzję banku w kwestii zawieszenia spłaty raty pożyczki lub kredytu w swojej bankowości elektronicznej.

Wniosek o zawieszenie spłaty kredytu w Pekao można złożyć online w serwisie Pekao24. Jeśli jednak klient nie korzysta z bankowości elektronicznej, może złożyć podanie o wakacje kredytowe Pekao SA bezpośrednio w oddziale banku w godzinach jego pracy. Wówczas bank poinformuje go o swojej decyzji telefonicznie.

Ciąg dalszy artykułu poniżej

Powiązane artykuły

Bank Pekao SA promocja 200 zł

Dostaniesz 200 zł od Pekao tylko za to, że pójdziesz do sklepu.

by | maj 25, 2024 | Bank Pekao S.A.,Konta bankowe,Promocje bankowe,Zarabiaj | 0 Comments

To kolejna edycja popularnej promocji Banku Pekao S.A. Jej największą zaletą nie jest wysokość bonusu, lecz wyjątkowo proste warunki. Wystarczy dokonać 5 płatności...

Bezpieczny kredyt 2% w Pekao S.A. Ile można zaoszczędzić decydując się na Kredyt 2% w Pekao

Bezpieczny kredyt 2% w Pekao S.A. Ile można zaoszczędzić decydując się na Kredyt 2% w Pekao?

by | lut 8, 2024 | Bank Pekao S.A.,Dofinansowania | 0 Comments

Bank Pekao S.A. proponuje swoim klientom Bezpieczny Kredyt 2% już od początku lipca 2023 r., tuż po oficjalnym uruchomieniu programu Pierwsze Mieszkanie. Bezpieczny...

Pekao S.A. przelewy sesje Elixir przychodzące i wychodzące

Pekao S.A. przelewy – sesje Elixir przychodzące i wychodzące

by | lut 6, 2024 | Bank Pekao S.A.,Konta bankowe | 0 Comments

Jeżeli masz konto bankowe, istotne jest znać terminy sesji przychodzących i wychodzących. Posiadasz konto w banku Pekao S.A.? Jeśli tak, to z pewnością chciałbyś...

Konto Mieszkaniowe w Pekao Jak je założyć i na jaką premię można liczyć

Konto Mieszkaniowe w Pekao. Jak je założyć i na jaką premię można liczyć?

by | lut 4, 2024 | Bank Pekao S.A.,Inwestuj,Konta bankowe,Oszczędzaj | 0 Comments

Konto Mieszkaniowe Pekao to szczególny rodzaj konta oszczędnościowego oferowany przez bank w ramach programu Pierwsze Mieszkanie. Pozwalając na gromadzenie środków na...

Jak założyć konto w Pekao S.A.

Jak założyć konto w Pekao S.A.?

by | lut 4, 2024 | Bank Pekao S.A.,Konta bankowe | 0 Comments

Założenie konta bankowego w Banku Pekao jest prostą czynnością, którą można dokonać nawet całkowicie online. Oto instrukcja, jak założyć konto w Banku Pekao przez...

Konto oszczędnościowe w Banku Pekao S.A. Jak założyć konto oszczędnościowe w Pekao

Konto oszczędnościowe w Banku Pekao S.A. Jak założyć konto oszczędnościowe w Pekao?

by | lut 4, 2024 | Bank Pekao S.A.,Inwestuj,Konta bankowe,Oszczędzaj | 0 Comments

W Banku Pekao masz możliwość otwarcia konta oszczędnościowego zarówno dla siebie, jak i dla swojego dziecka, umożliwiającego regularne gromadzenie nadwyżek finansowych...

Konto firmowe w w Banku Pekao S.A. warunki, koszty prowadzenia konta i opinie

Konto firmowe w Banku Pekao S.A. – warunki, koszty prowadzenia konta i opinie

by | lut 3, 2024 | Bank Pekao S.A.,Finanse firmowe,Konta bankowe | 0 Comments

W ramach promocji na Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao możesz założyć konto firmowe dla swojej działalności, a zyskać nawet do 2000 zł premii za spełnienie...

Kredyt firmowy w Banku Pekao S.A. Poznaj szczegóły oferty i opinie o kredycie dla firm w Pekao

Kredyt firmowy w Banku Pekao S.A. Poznaj szczegóły oferty i opinie o kredycie dla firm w Pekao

by | sty 28, 2024 | Bank Pekao S.A.,Finanse firmowe | 0 Comments

Finansowanie działalności gospodarczej można zrealizować poprzez skorzystanie z kredytu firmowego oferowanego przez Bank Pekao SA. Produkt ten adresowany jest zarówno...

Nadpłata kredytu hipotecznego w Pekao S.A.

Nadpłata kredytu hipotecznego w Pekao S.A. Jak działa i jak złożyć wniosek online?

by | gru 23, 2023 | Bank Pekao S.A.,Hipoteczne | 0 Comments

Nadpłata kredytu hipotecznego w Pekao S.A. teraz dostępna online. Złóż dyspozycję w bankowości elektronicznej lub aplikacji, korzystając z krok po kroku. Dowiedz się,...

Jak złożyć wniosek i zawiesić spłatę rat kredytu w Pekao

Wakacje kredytowe w Pekao SA. Jak złożyć wniosek i zawiesić spłatę rat kredytu w Pekao?

by | gru 23, 2023 | Bank Pekao S.A.,Dofinansowania,Hipoteczne,Zadłużenie | 0 Comments

Opcja zawieszenia spłaty, czyli wakacje kredytowe w Pekao SA, stanowi rozwiązanie dla tych, którzy borykają się z trudnościami w utrzymaniu równowagi w domowym budżecie...

Jak aktywować kartę Pekao S.A.

Jak aktywować kartę Pekao S.A.?

by | gru 23, 2023 | Bank Pekao S.A.,Karty bankowe | 0 Comments

Jak aktywować nową kartę w Pekao S.A.? To pytanie, które nurtuje praktycznie każdego, kto otrzymuje nową kartę płatniczą do nowo otwartego konta w banku lub wymienia...

Jak zamknąć konto w Pekao S.A.

Jak zamknąć konto w Pekao S.A.?

by | gru 23, 2023 | Bank Pekao S.A.,Konta bankowe | 0 Comments

Jeżeli zdecydowałeś się zakończyć swoją relację z Bankiem Pekao S.A. i zastanawiasz się, jak najszybciej zlikwidować konto, niezależnie od powodu tej decyzji, prawie...

Skorzystaj z dodatkowych pieniędzy w ramach kredytu gotówkowego

Alior Bank logo

Koszt kredytu:

Rata:

Bank Pekao s.a. logo

Koszt kredytu:

Rata:

VeloBank logo

Koszt kredytu:

Rata:

Zobacz więcej ofert

Przykład reprezentantywny:
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla oferty kredytów gotówkowych wynosi 10,35%. Okres obowiązywania umowy: 48 mies., całkowita kwota pożyczki: 20 000 zł. Całkowity koszt zobowiązania spłacanego w ratach równych (annuitetowych): 4 298,97 zł, całkowita kwota do zapłaty: 24 298,97 zł. Spłata następuje w 48 ratach równych (annuitetowych). Kalkulacja została dokonana na dzień roku na reprezentatywnym przykładzie.

Minimalny i maksymalny okres spłaty: min. 3 mies., max. 10 lat
Maksymalne RRSO: 10,46%

Czy wstrzymanie spłaty kredytu w Pekao wymaga dodatkowych dokumentów?

W Pekao SA wstrzymanie kredytu wymaga jedynie złożenia odpowiedniego wniosku, a cały proces odbywa się w uproszczony sposób, bez konieczności podpisywania dodatkowych aneksów.

W przypadku składania wniosku przez internet, wystarczy wypełnić gotowy formularz dostępny w serwisie Pekao24. W przypadku składania wniosku w oddziale banku, klient musi natomiast wypełnić specjalny dokument, który zostanie mu wręczony przez pracownika instytucji.

Jak długo bank Pekao może rozpatrywać wniosek o zamrożenie spłaty kredytu?

Bank Pekao nie podaje dokładnego czasu, który jest potrzebny do rozpatrzenia wniosku o odroczenie spłaty rat kredytowych. Bank informuje jedynie, że proces rozpatrzenia może trwać nawet do 14 dni i zaleca, aby wniosek został złożony do banku możliwie wcześnie. W praktyce jednak, ubiegający się o wakacje kredytowe kredytobiorcy zazwyczaj otrzymują odpowiedź w swojej sprawie znacznie szybciej niż wskazane 14 dni.

Czy harmonogram spłaty kredytu ulegnie zmianie przy wakacjach kredytowych w Pekao?

Jeśli klient zdecyduje się na wakacje kredytowe w Pekao, musi liczyć się ze zmianami w harmonogramie spłaty swojego zobowiązania. Okres spłaty długu zostanie wydłużony o liczbę miesięcy, na które raty zostały zawieszone. W Pekao SA istnieje możliwość odroczenia spłaty kredytu na okres od 1 do 6 miesięcy, co skutkuje analogicznym wydłużeniem harmonogramu spłaty, a wysokość rat zostanie ponownie przeliczona.

Zamrożenie kredytu spowoduje zmiany w harmonogramie spłaty. Po okresie zawieszenia spłaty rat klient powróci do pełnego regulowania rat kapitałowo-odsetkowych zgodnie z nowym harmonogramem. Będzie musiał je uiszczać terminowo, aby uniknąć wpisu do Biura Informacji Kredytowej z powodu zadłużenia.

Czy można zrezygnować z wakacji kredytowych?

Co z ubezpieczeniem kredytu w Pekao w trakcie odroczenia spłaty?

Jeśli w związku z zaciągnięciem kredytu w Pekao SA klient opłaca składki ubezpieczeniowe, na przykład na ubezpieczenie nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie spłaty kredytu, to te składki będą musiały być uiszczane bez względu na to, czy zobowiązanie będzie kontynuowane w spłacie, czy też spłata zostanie zawieszona w ramach wakacji kredytowych. Innymi słowy, w Pekao SA nie ma możliwości zawieszenia spłaty składek ubezpieczenia wraz z ratami kapitałowo-odsetkowymi podczas wakacji kredytowych.

Ciąg dalszy artykułu poniżej

Powiązane artykuły

Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego Czy się się opłaca Ile kosztuje

Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego. Czy się opłaca? Ile kosztuje?

by | maj 5, 2024 | Hipoteczne | 0 Comments

Spłata kredytu hipotecznego przez kolejne 20-30 lat może wydawać się przytłaczająca. Jeśli masz możliwości finansowe, warto rozważyć wcześniejszą spłatę kredytu w...

Aneks do umowy kredytowej Co może się zmienić w umowie kredytowej

Aneks do umowy kredytowej. Co może się zmienić w umowie kredytowej?

by | maj 5, 2024 | Chwilówki,Gotówkowe,Hipoteczne,Konsolidacja,Podstawy finansów,Zadłużenie | 0 Comments

Wprowadzenie istotnych zmian do podpisanej już umowy kredytowej wymaga dopełnienia formalności. Podstawą jest zawarcie aneksu. Banki mogą naliczyć z tego tytułu...

Historia kredytowa co to jest i jaki ma wpływ na zaciągnięcie kredytu

Historia kredytowa – co to jest i jaki ma wpływ na zaciągnięcie kredytu?

by | maj 5, 2024 | Chwilówki,Gotówkowe,Hipoteczne,Konsolidacja,Podstawy finansów,Zadłużenie | 0 Comments

Przy zaciąganiu kolejnych kredytów i niektórych pożyczek pozabankowych informacje o nich są uwzględniane w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). BIK nie tylko archiwizuje...

Czym jest całkowity koszt kredytu Sprawdź jak obliczyć koszty kredytowania

Czym jest całkowity koszt kredytu? Sprawdź, jak obliczyć koszty kredytowania

by | kwi 24, 2024 | Gotówkowe,Hipoteczne,Konsolidacja,Podstawy finansów | 0 Comments

Całkowity koszt kredytu to suma wszystkich płatności związanych z kredytem, wliczając w to prowizję, naliczone odsetki i inne opłaty. Kluczową informacją o koszcie...

Restrukturyzacja kredytu i jej uzasadnienie w poszczególnym banku

Restrukturyzacja kredytu i jej uzasadnienie w poszczególnym banku

by | kwi 24, 2024 | Finanse firmowe,Gotówkowe,Hipoteczne,Konsolidacja,Podstawy finansów | 0 Comments

Restrukturyzacja kredytu to inaczej zmiana warunków spłaty zobowiązania. Dzięki temu masz szansę poprawić swoją sytuację finansową oraz uwolnić się od ryzyka...

Czy można odstąpić od umowy kredytu lub pożyczki Jak to zrobić

Czy można odstąpić od umowy kredytu lub pożyczki? Jak to zrobić?

by | kwi 23, 2024 | Gotówkowe,Hipoteczne,Konsolidacja,Podstawy finansów,Zadłużenie | 0 Comments

Odstąpienie od umowy kredytu gwarantują przepisy ustawy o kredycie konsumenckim. Zasadniczo masz 14 dni od chwili zawarcia umowy z bankiem czy firmą pożyczkową na...

Co to jest stopa procentowa

Co to jest stopa procentowa i jak obniżenie stóp procentowych wpływa na raty kredytów?

by | kwi 22, 2024 | Chwilówki,Gotówkowe,Hipoteczne,Konsolidacja | 0 Comments

Główna stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego została obniżona dwukrotnie w 2023 roku, a być może zacznie jeszcze mocniej spadać w 2024. To sprawia, że...

Czy można wziąć kredyt hipoteczny mając kredyt gotówkowy

Czy można wziąć kredyt hipoteczny mając kredyt gotówkowy?

by | kwi 22, 2024 | Gotówkowe,Hipoteczne | 0 Comments

Czy można wziąć kredyt hipoteczny, mając kredyt gotówkowy? Teoretycznie tak, ale decyzja banku zależy od indywidualnej oceny Twojego wniosku, zdolności kredytowej oraz...

Rządowa pomoc w spłacie kredytu hipotecznego 2024

Rządowa pomoc w spłacie kredytu hipotecznego 2024

by | kwi 22, 2024 | Dofinansowania,Gotówkowe,Hipoteczne,Zadłużenie | 0 Comments

Rządowa pomoc w spłacie kredytu hipotecznego może obejmować uzyskanie dopłaty do rat, a także umorzenie części zobowiązania. Sprawdź, gdzie szukać pomocy w spłacie...

Wakacje kredytowe w ING Banku Śląskim

Wakacje kredytowe w ING Banku Śląskim. Jak złożyć wniosek i zawiesić spłatę kredytu?

by | sty 25, 2024 | Dofinansowania,Hipoteczne,ING Bank Śląski | 0 Comments

Od 29 lipca 2022 roku zostały wprowadzone ustawowe wakacje kredytowe jako część rządowego wsparcia dla kredytobiorców. Zapraszamy do zapoznania się z procedurą...

Nadpłata kredytu hipotecznego w ING Banku Śląskim

Nadpłata kredytu hipotecznego w ING Banku Śląskim. Jak działa i jak złożyć wniosek online?

by | sty 24, 2024 | Hipoteczne,ING Bank Śląski | 0 Comments

Nadpłacanie kredytu hipotecznego w ING Banku Śląskim jest łatwe, gdyż można to zrobić w dowolnym momencie trwania umowy za pośrednictwem serwisu transakcyjnego Moje...

Nadpłata kredytu hipotecznego w Banku Millennium

Nadpłata kredytu hipotecznego w Banku Millennium. Jak działa i jak złożyć wniosek online?

by | sty 15, 2024 | Bank Millennium,Hipoteczne | 0 Comments

Nadpłata kredytu hipotecznego w Banku Millennium jest oczywiście możliwa zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawowymi. Proces ten może zostać zainicjowany przez...

Szukasz alternatywy? Poznaj naszą ofertę kredytów konsolidacyjnychCzy wstrzymanie kredytu przełoży się negatywnie na historię w BIK-u?

W Pekao SA wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego pociąga za sobą przekazanie informacji do BIK-u o tym fakcie. Bank jest zobowiązany do przekazywania informacji dotyczących modyfikacji w harmonogramie spłaty pożyczki lub kredytu oraz zmiany okresu spłaty zgodnie z obowiązującym prawem bankowym. W rejestrze BIK-u zostaną odnotowane informacje o zawieszeniu spłaty kredytu lub pożyczki. Jednocześnie Pekao podkreśla, że ta informacja nie wpłynie na historię kredytową w BIK-u.

Obiektywnie rzecz ujmując, w BIK-u pojawi się informacja o odroczeniu spłaty kredytu, co może wskazywać na przejściowe trudności ze spłatą rat kapitałowo-odsetkowych. Dla potencjalnych kredytodawców i pożyczkodawców może to być sygnał, że klient miał pewne problemy finansowe, co może wpłynąć na ocenę ryzyka kredytowego w przyszłości.

Jak bank Pekao SA wspomagał swoich klientów w czasie pandemii koronawirusa?

W trakcie pandemii koronawirusa Bank Pekao SA zachęcał swoich klientów do załatwiania spraw za pośrednictwem serwisu transakcyjnego Pekao24 lub aplikacji mobilnej PeoPay. Procedury w wielu przypadkach zostały uproszczone, co umożliwiło załatwianie wielu spraw przez internet, eliminując konieczność osobistych wizyt w oddziale.

Osoby spłacające kredyty w Pekao SA mogły skorzystać z ustawowych wakacji kredytowych związanych z pandemią choroby COVID-19. Klienci mieli możliwość składania wniosków o odroczenie spłaty całej raty kapitałowo-odsetkowej.

Wydłużenie okresu spłaty kredytu hipotecznego z powodu odroczenia uiszczania rat kredytowych o 3 miesiące wpływało na koszty kredytowe. W najmniejszym stopniu odczuwały to osoby, które były na końcu okresu kredytowania.

Sprawdź aktualną ofertę darmowych pożyczek online

Sprawdź podobne artykuły

BNP Paribas promocja 530 zł

Skorzystaj z darmowego bonusu od BNP Paribas. Dostaniesz aż 530 zł 

by | maj 28, 2024 | BNP Paribas Bank Polska,Konta bankowe,Promocje bankowe,Zarabiaj | 0 Comments

Oto najnowsze wiadomości ze świata promocji: BNP Paribas wprowadza nową promocję "Gorący bonus", w której oferuje aż 530 zł premii za spełnienie określonych warunków....

Santander Bank Polska promocja 600 zł

Chcesz 600 zł na dowolne zakupy? Oto jak to możliwe

by | maj 27, 2024 | Konta bankowe,Promocje bankowe,Santander Bank Polska,Zarabiaj | 0 Comments

Santander Bank Polska rozpoczyna wakacyjny okres z hukiem, oferując aż 600 zł za otwarcie konta osobistego i spełnienie kilku prostych warunków. Promocja ta jest...

VeloBank promocja 600 zł

Wysoki BONUS od VeloBank. Zapewnij sobie dodatkowy bonus pieniężny . Otrzymasz 600 zł w tym 60 zł po 2 dniach

by | maj 27, 2024 | Konta bankowe,Promocje bankowe,VeloBank,Zarabiaj | 0 Comments

I takie zmiany lubimy! W popularnej w ostatnich miesiącach promocji VeloBanku, nadal możesz zgarnąć aż 600 złotych, ale teraz pierwsze 60 zł otrzymasz od razu w ciągu 2...

PKO Bank Polski promocja 300 zł

Dostaniesz nawet 300zł od PKO BP za założenie darmowego konta i robienie zakupów kartą Visa

by | maj 27, 2024 | Konta bankowe,PKO Bank Polski,Promocje bankowe,Zarabiaj | 0 Comments

To już druga edycja promocji od PKO BP, w której możesz zyskać nawet 300 zł w formie 5% zwrotu za płatności kartą. Premia podzielona jest na 6 miesięcy (maksymalnie 50...

ING Bank Śląski promocja 500 zł

Odbierz 500zł od ING za założenie konta i 2 proste aktywności

by | maj 26, 2024 | Konta bankowe,mBank,Promocje bankowe,Zarabiaj | 0 Comments

Bank ING przedłuża promocję, w której utrzymuje rekordową stawkę (jak na nich), czyli kwotę 500 zł dla nowych i powracających klientów, którzy teraz otworzą konto....

mBank promocja 720 zł

Super oferta dla nowych klientów banku aż 720zł od mBanku za testowanie ich eKonta do usług

by | maj 26, 2024 | Konta bankowe,mBank,Promocje bankowe,Zarabiaj | 0 Comments

Ale to dopiero niespodzianka! mBank pozytywnie nas zaskoczył, dorzucając do podstawowej promocji, gdzie można zgarnąć 520 złotych, niezły bonus: 200 złotych w e-kodach...

mBank promocja 530 zł

Wypróbuj eKonto do usług i zgarnij 530zł od mBanku

by | maj 26, 2024 | Konta bankowe,mBank,Promocje bankowe,Zarabiaj | 0 Comments

eKonto do usług to nowe konto w mBanku, które pojawiło się w ofercie od 3 kwietnia 2024 roku. Jeśli się na nie zdecydujesz, będziesz mógł nadal korzystać z darmowych...

Santander Consumer Bank promocja 400 zł

Santander Consumer Bank da Ci 400zł do Biedronki za aktywności na karcie kredytowej (plus 360zł cashbacku)

by | maj 26, 2024 | Karty bankowe,Promocje bankowe,Santander Consumer Bank,Zarabiaj | 0 Comments

Przed nami nowa promocja organizowana przez Santander Consumer Bank, specjalizujący się w kredytach. W ramach promocji, za założenie karty kredytowej i płacenie nią za...

Millennium Bank promocja 600 zł

Możesz dostać nawet 600zł od banku Millennium za aktywne korzystanie z ich konta osobistego

by | maj 25, 2024 | Bank Millennium,Konta bankowe,Promocje bankowe,Zarabiaj | 0 Comments

Oto największa premia od banku Millennium! Do tej pory można było zdobyć maksymalnie 500 zł, ale w tej promocji bank oferuje aż 600 zł. Pierwsze 300 zł można zdobyć w...

Bank Pekao SA promocja 200 zł

Dostaniesz 200 zł od Pekao tylko za to, że pójdziesz do sklepu.

by | maj 25, 2024 | Bank Pekao S.A.,Konta bankowe,Promocje bankowe,Zarabiaj | 0 Comments

To kolejna edycja popularnej promocji Banku Pekao S.A. Jej największą zaletą nie jest wysokość bonusu, lecz wyjątkowo proste warunki. Wystarczy dokonać 5 płatności...

BNP Paribas konto osobiste promocja 490 zł

Załóż konto, wymieniaj waluty i weź 490zł od BNP Paribas

by | maj 22, 2024 | BNP Paribas Bank Polska,Konta bankowe,Promocje bankowe,Zarabiaj | 0 Comments

W obecnej promocji możesz zgarnąć bonus o wartości 490 zł – i wszystko to otrzymasz przelewem na swoje nowe konto. Żadnych voucherów, bonów ani kodów – wyłącznie...

Alior Bank promocja

Odbierz nawet 500 złotych za założenie konta w Alior Banku

by | maj 22, 2024 | Alior Bank,Konta bankowe,Promocje bankowe,Zarabiaj | 0 Comments

Kto ma ochotę na atrakcyjny bonus od Alior Banku? Teraz każdy nowy i powracający klient może zgarnąć nawet 500 zł. Wszystko na jasnych i przejrzystych zasadach.Nie...

Ile cyfr ma numer konta jak to sprawdzić

Ile cyfr ma numer konta – jak to sprawdzić?

by | maj 13, 2024 | Konta bankowe | 0 Comments

Ile cyfr ma numer konta bankowego? Zasadniczo 26, a poszczególne sekwencje następujących po sobie liczb niekoniecznie są przypadkowe. Dodając do numeru rachunku kod PL,...

Konto oszczędnościowe w PKO BP jak założyć

Konto oszczędnościowe w PKO BP – jak założyć?

by | maj 12, 2024 | Inwestuj,Konta bankowe,Oszczędzaj | 0 Comments

W ofercie kont oszczędnościowych PKO Banku Polskiego dostępne są dwie propozycje rachunków. Zapoznaj się z ich warunkami, poziomem oprocentowania oraz kosztami...

Przelew SEPA co to jest przelew europejski SEPA jak działa i kiedy warto z niego korzystać

Przelew SEPA – co to jest przelew europejski SEPA, jak działa i kiedy warto z niego korzystać?

by | maj 11, 2024 | Konta bankowe | 0 Comments

Przelew SEPA to rodzaj przelewu zagranicznego, którego możesz użyć do przekazania środków w euro na konto za granicą. W Polsce oferuje go większość banków. Sprawdź, co...

Jak zamknąć konto w BNP Paribas

Jak zamknąć konto w BNP Paribas?

by | maj 10, 2024 | BNP Paribas Bank Polska,Konta bankowe | 0 Comments

Jak zamknąć konto BNP Paribas? O dziwo, nie możesz tego zrobić poprzez system transakcyjny. Na szczęście istnieją inne sposoby na to, aby zlikwidować rachunek bez...

Czy można zrezygnować z wakacji kredytowych

Czy można zrezygnować z wakacji kredytowych?

by | maj 10, 2024 | Dofinansowania,Inwestuj,Oszczędzaj | 0 Comments

Czy można zrezygnować z wakacji kredytowych? Wbrew pozorom, to co miało oznaczać finansową ulgę, dla niektórych kredytodawców okazało się prawdziwą pułapką....

Wakacje kredytowe 2024 Kiedy i dla kogo

Wakacje kredytowe 2024. Kiedy i dla kogo?

by | maj 8, 2024 | Dofinansowania,Inwestuj,Oszczędzaj | 0 Comments

Wakacje kredytowe zostaną przedłużone na 2024 rok. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o wsparciu kredytobiorców. Kredytobiorcy będą mogli zawiesić raty...