Aby aktywować nową kartę w mBanku, masz kilka dostępnych opcji, w tym korzystanie z serwisu internetowego, aplikacji mobilnej lub wizyty w oddziale banku. Poniżej przedstawiam instrukcje dla poszczególnych metod:
Z tego artykułu dowiesz się:
1. Jak aktywować kartę do konta w mBanku?
1.1. Aktywacja karty przez internet mBank online i w aplikacji mBanku
1.2. Aktywacja karty w bankomacie mBanku
2. Inne sposoby aktywacji karty w mBanku
3. Jak aktywować kartę płatniczą Junior w mBanku?
4. Jak nadać PIN do karty mBanku?
5. W jakim czasie trzeba aktywować kartę w mBanku?
Po otwarciu rachunku osobistego w banku, zazwyczaj otrzymujesz kartę do konta, która umożliwia swobodne korzystanie z zgromadzonych środków finansowych. W przypadku mBanku istnieje kilka sposobów na aktywację karty bankowej, a co ważne, można to zrobić nawet bez wychodzenia z domu.
Jak aktywować kartę do konta w mBanku?
mBank jest bankiem głównie internetowym, chociaż posiada również placówki stacjonarne. Większość spraw klientów można załatwić online, co sprawia, że korzystanie z usług tego banku jest wyjątkowo wygodne. Proces aktywacji karty debetowej mBank jest prosty i oferuje kilka różnych możliwości:
- Serwis internetowy i aplikacja mBanku: Zaloguj się do serwisu internetowego mBanku lub aplikacji mobilnej. Następnie przejdź do sekcji dotyczącej kart lub konta, gdzie znajdziesz opcję aktywacji nowej karty. Postępuj zgodnie z instrukcjami, które pojawiają się na ekranie.
-
IVR (Interactive Voice Response): Skorzystaj z usługi telefonicznej IVR, dzwoniąc na odpowiedni numer telefonu. Postępuj zgodnie z komunikatami głosowymi, aby aktywować swoją kartę debetową.
- Operator mLinii: Skontaktuj się z operatorem mLinii, dzwoniąc na dedykowany numer telefonu banku. Operator mLinii udzieli niezbędnych informacji i wsparcia w procesie aktywacji karty debetowej.
Większość klientów mBanku preferuje aktywację karty debetowej poprzez serwis internetowy lub aplikację mobilną ze względu na intuicyjność i wygodę tego procesu. Warto również sprawdzić, czy nie otrzymałeś dodatkowych instrukcji w liście przesłanym wraz z kartą lub na oficjalnej stronie internetowej banku. Aktywacja karty debetowej jest kluczowym etapem umożliwiającym korzystanie z niej do płatności i transakcji.
Karta kredytowa czy debetowa: najważniejsze różnice i którą wybrać?
Aktywacja karty przez internet mBank online i w aplikacji mBanku
Gdy otrzymasz nową kartę do konta w mBanku, aktywację karty płatniczej możesz przeprowadzić wygodnie online, nie wychodząc z domu. Proces aktywacji karty w mBanku za pomocą Internetu jest prosty i składa się z kilku kroków:
- Zaloguj się do serwisu transakcyjnego mBanku.
- Wybierz zakładkę ⭢ Moje finanse/Karty.
- Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, potwierdzając kolejne operacje.
System poprowadzi cię przez całą procedurę aktywacji karty. W trakcie rejestracji, postępuj zgodnie z wytycznymi serwisu. Wskazuje ci on na wybór karty do aktywacji. Kliknij przy numerze wybranej karty ⭢ Aktywuj kartę, a następnie wprowadź numer karty, który znajduje się na niej. Kliknij ⭢ Dalej.
Następnie potwierdź chęć aktywacji karty, używając jednorazowego hasła SMS-owego lub w aplikacji mBank. Aktywacja zostanie zrealizowana po zatwierdzeniu operacji. Dodatkowo, w tym samym miejscu możesz ustawić PIN do karty.
Jeśli preferujesz aktywację karty bankomatowej za pomocą aplikacji mBank, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:
- Zaloguj się do aplikacji mBanku na swoim telefonie, używając PIN-u.
- Wejdź w zakładkę ⭢ Produkty/Karty.
- W liście dostępnych kart w aplikacji mBanku, aktywacja karty kredytowej lub wydanej do rachunku wymaga wskazania odpowiedniego „plastiku”.
- Wybierz kartę i kliknij przycisk ⭢ Aktywuj kartę.
- Wprowadź numer karty – jeśli jest to nowa karta, zostaniesz poproszony o podanie 4-cyfrowego kodu PIN do karty.
- Wprowadź kod PIN aplikacji mobilnej w celu zatwierdzenia operacji.
Ciąg dalszy artykułu poniżej
Powiązane artykuły
Kredyt gotówkowy – szybki kredyt online
Aktywacja karty w bankomacie mBanku
Teraz już znasz proces aktywacji karty mBanku poprzez internet lub aplikację mobilną. Jednak, jeśli rozważasz aktywację karty mBanku w bankomacie, niestety musimy cię poinformować, że taka opcja nie jest przewidziana przez bank i nie znajdziesz informacji na ten temat na oficjalnych stronach tej instytucji.
Inne sposoby aktywacji karty w mBanku
Aktywacja karty w mBanku nie ogranicza się wyłącznie do serwisu transakcyjnego i aplikacji mobilnej; istnieją także alternatywne metody, takie jak aktywacja przez telefon. W przypadku mBanku, aktywacja karty telefonicznie jest całkowicie możliwa i dostępna zarówno poprzez IVR, jak i przy pomocy operatora mLinii.
Jeśli wybierasz opcję IVR, należy nawiązać połączenie z mLinii. Automatyczny system rozpocznie wydawanie poleceń, a twoim zadaniem będzie postępować zgodnie z otrzymywanymi wskazówkami, co w rezultacie doprowadzi do aktywacji karty. W trakcie rozmowy z mLinią będziesz poproszony o wybór odpowiednich opcji:
1 – Identyfikacja klienta: Podaj dane niezbędne do potwierdzenia swojego statusu klienta mBanku.
7 – Karty: Wybierz opcję 2, aby potwierdzić zainteresowanie wykonaniem operacji związanych z kartą kredytową lub debetową.
1 – Aktywuj kartę: Podaj wymagane dane zgodnie z instrukcjami automatu, aby zakończyć proces aktywacji.
Po zakończeniu tej procedury karta zostanie aktywowana, jednak aby dokonywać transakcji, konieczne będzie jeszcze ustawienie numeru PIN do karty.
Alternatywnie, drugim sposobem jest aktywacja karty za pomocą operatora mLinii. Wystarczy skontaktować się z mLinia, przejść proces identyfikacji, a następnie poprosić o połączenie z konsultantem. Konsultant może dokonać aktywacji wybranej karty i zaoferować ustanowienie numeru PIN. Z powodów bezpieczeństwa, ustalanie numeru PIN będzie możliwe tylko poprzez serwis transakcyjny lub IVR.
Sprawdź aktualną ofertę kart kredytowych
Jak aktywować kartę płatniczą Junior w mBanku?
W mBanku, rodzice lub opiekunowie prawni dziecka niepełnoletniego mają możliwość otwarcia dla niego eKonta Junior, z możliwością przyporządkowania do niego karty płatniczej. Aktywację karty przeprowadza osoba dorosła, a mBank umożliwia to zarówno w serwisie transakcyjnym, jak i w aplikacji mobilnej. Wspólnie z dzieckiem można również ustawić odpowiedni PIN, który będzie używany do operacji związanych z kartą.
Ciąg dalszy artykułu poniżej
Powiązane artykuły
Jak nadać PIN do karty mBanku?
Numer PIN jest niezbędny do autoryzacji transakcji płatniczych związanych z kartą debetową lub kredytową w mBanku. Jak nadać PIN nowej karcie mBanku oraz jak go zmienić?
Przede wszystkim, podczas aktywacji karty w serwisie transakcyjnym mBanku, masz możliwość nadania PIN-u do karty. Alternatywnie, istnieje opcja nadania PIN-u w aplikacji mBanku. Warto zauważyć, że PIN dla kolejnej karty pozostaje taki sam jak dla poprzedniej. Wystarczy więc aktywować nową kartę, aby automatycznie uzyskała ten sam PIN co poprzednia.
Jeśli jednak chcesz dokonać zmiany numeru PIN, możesz to zrobić zarówno poprzez serwis transakcyjny, jak i aplikację mobilną. Podczas zmiany PIN-u, wybierasz odpowiednią kartę, podajesz nowy numer PIN, a następnie potwierdzasz go, wpisując go ponownie w odpowiednie pole. Po kliknięciu „Dalej”, konieczne jest zatwierdzenie operacji poprzez jednorazowy kod lub PIN do aplikacji mobilnej.
Podczas wybierania nowego numeru PIN, zaleca się ostrożność. Numer ten powinien być łatwy do zapamiętania dla Ciebie, ale jednocześnie wystarczająco skomplikowany, aby uniknąć łatwego odgadnięcia przez nieuprawnione osoby, które mogą mieć dostęp do Twojej karty. Dbaj o bezpieczeństwo swojego PIN-u, aby uniknąć nieautoryzowanych transakcji.
W jakim czasie trzeba aktywować kartę w mBanku?
Jaki jest dostępny czas dla klienta na aktywację karty w mBanku? W tej kwestii nie istnieją ściśle określone wytyczne. Brak konkretnego terminu, w którym należy aktywować kartę po jej otrzymaniu z mBanku. Jednakże, jeśli klient nie przeprowadzi aktywacji w ciągu 7 dni od momentu otrzymania karty, ta pozostanie nieaktywna. Bez aktywacji, nowa karta nie będzie funkcjonować, uniemożliwiając dokonywanie płatności.